Náš příběh

HOSTINEC U MILUNY

Rádi bychom Vás přivítali v našem venkovském hostinci U Miluny. Tradiční česká a jihočeská kuchyně včetně dezertů. Samozřejmostí jsou regionální produkty. Při jejich výběru je kladen důraz na takzvanou čerstvou cestu, kdy například maso putuje od našeho řezníka přímo do naší kuchyně , přičemž je hlídána jeho čerstvost i jakost. Kromě kvalitního jídla se v Našem Hostinci pozornost upíná k svijanskému pivu. Výčepní aparát prochází každodenní kontrolou, abychom měli jistotu, že u nás dostanete vždy jen to nejlepší svijanské.

Stavte se u nás, až budete mít cestu kolem. 

Co se o náš píše?

Není v Česku slavnější hospoda. V trilogii režiséra Zdeňka Trošky ze života jedné obyčejné jihočeské vesnice Slunce, seno... byla dějištěm nezapomenutelných scén. A i když první díl Slunce, seno, jahody přišel do kin už v září 1984, stále do Hoštic nedaleko Volyně jezdí návštěvníci, kteří chtějí vidět, kde se nešťastná Miluna nalévala kořalkou kvůli nenaplněné lásce k zemědělskému mechanikovi Vencovi.

Zdroj: https://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/slavna-hospoda-z-trilogie-zdenka-trosky-slunce-seno-zacina-novy-zivot-20220206.html